fb-pixel

Potlač

Grafická príprava

Tvorba grafických návrhov potlače na predmet predchádza výrobe značenia reklamných predmetov u všetkých potlačových technológií. Zákazník od nás obdrží návrhy v elektronickej podobe vo formáte PDF, ktoré je nutné pred zahájením výroby schváliť e-mailom prostredníctvom nášho obchodného zástupcu. Grafické podklady od zákazníkov prijímame vo formáte PDF, CDR, AI, EPS v krivkách so špecifikáciou farieb v PANTONE. Bitmapová grafika pre plnofarebnú potlač v rozlíšení minimálne 300 dpi pre rozmer 1:1


Tampoprintová tlač

Jedná sa o technológiu kde sa prenáša farba z tlačového klišé pomocou silikónového tampónu na predmet, ktorý chceme potlačiť. Technológia je vhodná hlavne pre rozmerovo menšie reklamné predmety ako napr. perá, kľúčenky, otváraky, zapaľovače a iné. Touto technológiou sa tlačia v podstate všetky druhy materiálov (plasty, sklo, kovy, drevo, koža, keramika).


Sieťotlač

Jednoduchá a presná technológia potlače reklamných predmetov ( napr. trička, tašky, dáždniky, čiapky, kalendáre, atď.) s veľkým rozsahom možností spracovania, pri ktorej sa motív loga prenáša na predmet pomocou sieťotlačovej šablóny a tlačovej stierky. Touto technológiou sa dajú tlačiť rozmanité, rôznofarebné a aj graficky náročnejšie motívy.


Transferová tlač

Druh ostrej tlače, vhodnej pre malú, viacfarebnú tlač. Motív sa tlačí na prenášajúci papier inverzne a následným prenosom za tepla a tlaku pomocou ručného lisu na textil alebo čapice. Pomocou tejto metódy je možné rýchlo a nenáročne vyhotoviť rôzne jednoduché motívy, ktoré sa pomocou ručného lisu fixujú na danú textíliu.


Rotačná sieťotlač

Táto technológia tlače umožňuje potláčať reklamný predmet rovnako ako tampónová, avšak na rozdiel od tampoprintu dokáže potláčať takmer po celom jeho obvode viacfarebnou tlačou. Okrem toho pre prenos farebného motívu na predmet nevyužíva tampón, ale podobne ako pri sieťotlači sa farba pretláča pomocou stierky. Ak pri tampónovej potlači bol daný predmet staticky uložený, pri rotačnej sieťotlači sa otáča okolo svojej osi, preto je možné potlačiť väčšiu plochu. Pomocou rotačnej sieťotlače potláčame prevažne plastové perá, popolníky, šálky, atď.


Laser
Laser alebo gravírovanie laserom je špeciálna technológia, ktorá využíva laserový lúč pre gravírovanie kovových, pokovovaných, drevených, sklenených, kožených a plastových reklamných predmetov. Gravírovanie pomocou laserovej technológie predstavuje dokonalé prepracovanie gravírovaného nápisu či grafiky, ako po technickej, tak i po estetickej stránke. Technológia je založená na odparení materiálu alebo farby do hĺbky rádovo mikrometrov až 1 mm podľa druhu materiálu. Farebnosť laserom vygravírovaného motívu je ovplyvnená materiálom pod povrchovou vrstvou predmetu.


Digitálna UV tlač
Digitálna UV tlač umožňuje potlač rôznych materiálov. Je vhodná napr. na reklamné zapaľovače a mnoho ďalších predmetov, ktoré sú ploché, príp. mierne zaoblené. Farba je vytvrdzovaná UV žiarením a prakticky hneď je pripravená na ďalšiu manipuláciu. Maximálna veľkosť potlače je 60 x 40 cm.

Razba
Pre realizáciu potlače touto technológiou je potrebné vyrobiť raznicu z tepelne dobre vodivého materiálu (mosadz) v tvare motívu loga. Materiál je formovaný úderom alebo tlakom pomocou raznice pri bežnej teplote, alebo za tepla pre zvýšenie elasticity materiálu. Je určená napr. pre diáre či peňaženky z kože, papier.


Výšivka
Vyšívanie je textilná technika na vyšitie loga alebo nápisu na textilný materiál, ale aj na kožu či papier.


Sublimácia
Sublimácia je jedna z najmodernejších technológií digitálnej potlače zaručujúca fotokvalitu výslednej potlače. Metóda je využívaná na potlač textilu (so zložením obsahujúcom min. 60% polyesteru), kovu, skla a plastu. Podkladový materiál musí byť svetlej farby. Tlač motívu je zaistená prenosom vytlačeného vzoru na daný materiál za pôsobenia tepla. Výhodou je kvalita výsledného produktu, možnosť prenesenia motívu vo fotokvalite a to, že potlačený predmet už nevyžaduje žiadnu následnú úpravu. Výroba je možná už od jedného kusa za výhodnú cenu.

Výpal

Technológia je vhodná pre trvácnu potlač skla a keramiky. Vypaľuje sa vo vypaľovacej peci pri teplote 500 - 700 °C.


Pieskovanie

Pieskovanie je technologický postup opracovania povrchu obvykle tvrdých materiálov prúdom jemných častíc (abrazívne častice). Ako abrazívum je možné použiť rôzne materiály, kremičitý piesok či oceľové broky pre tvrdé materiály, až po drť z orechových jadier pre mäkké materiály (drevo). Túto technológiu je možné použiť na reklamné predmety ako poháre, hrnčeky a ďalšie sklenené a kovové predmety.