Rozšírené
vyhľadávanie

Užívateľ neprihlásený
Prihlásiť   Registrovať

TAMPÓNOVÁ POTLAČ 3DR

10.04.2019

V druhej časti seriálu o tlačových technológiách sa po sieťotlači pozrieme na tampónovú potlač. Darujete v rámci svojich komunikačných kampaní písacie potreby, USB flash disky, kľúčenky, prívesky, zapaľovače, magnetky, vizitkáre, a pod.? Nechajte svoje logo prehovoriť tampónom!

Kým sieťotlač je využívaná na veľké plochy – u nás do 450 x 350 mm! – tampónová potlač  ponúka aplikovanie motívu o rád menšieho, teda do priemeru 45 mm. Okrem vymenovaných predmetov je vhodná k potlači predmetov určených pre nápoje, popolníkov, diárov, papierových tašiek, peňaženiek, hračiek a väčšiny rozdávacích reklamných a darčekových predmetov. Potlačiť je možné širokú škálu bežne využívaných materiálov, akými sú plasty, kovy, drevo, sklo, keramika, kartón, guma a ďalšie.

Na rozdiel od sieťotlače sa pri tampónovej potlači jedná o tlač z plochy. Farba sa nanesie do formy motívu vyleptaného v plochej či rotačnej doske – tzv. klišé. Po zotrení prebytočnej farby stierkou na nevyleptaných miestach farbu odoberie nosič v podobe silikónového tampónu a ten ju aplikuje na reklamný či darčekový predmet. S ohľadom na vysokú elasticitu tampónu je možné túto techniku dobre použiť nielen na plochy rovné, ale aj so zakrivením, na plochy lomené, so štrukturovaným, nie však hrubým povrchom (napríklad textil). Tampónová potlač umožňuje tlač drobných detailov a motívov kreslených veľmi tenkými čiarami. Z uvedeného vyplýva, že táto tlačová technológia sa využíva predovšetkým na menších predmetoch, s adekvátnou veľkosťou motívu. Pri písacích potrebách – perách, rolleroch, ceruzkách je optimálnym riešením rotačná tampónová potlač. Samozrejmosťou je možnosť voľby viacerých farieb – u nás až piatich – ale dá sa povedať, že najlepšie sú výhody tejto technológie využité pri bežnej, jednofarebnej potlači logom, sloganom, štylizovaným obrázkom či kontaktmi.

Ak je v našej ponuke možná potlač sieťotlačou pri viac ako dvoch tisíckach položiek, tampónovou potlačou dokonca ešte o tisícovku viac!

Nesmieme zabudnúť ešte na históriu tampónovej potlače. Pôvodne vznikla pre potlač ciferníkov náramkových hodiniek, ale v druhej polovici 60. rokov minulého storočia sa táto technológia s ohľadom na svoju univerzálnosť a nízku jednotkovú cenu potlače aj pri malom počte potlačených predmetov, rozšírila do sveta. Dnes je využívaná v mnohých priemyselných oboroch, ale my zostaneme pri 3D reklame. Na väčšinu tej malej je tampón to pravé.

Facebook
Facebook

Všetko o iMi
Kontakty
Obchodné podmienky
O nás
Správy

Rôzne
Mapa stránok
RSS
FAQ

ippag