Rozšírené
vyhľadávanie

Užívateľ neprihlásený
Prihlásiť   Registrovať

CHRÁŇME PRÍRODU SPOLOČNE

05.02.2018

Rozšírili sme našu ponuku EKO produktov. Papier použitý v našich EKO výrobkoch pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

Pozrite si ucelenú ponuku našich papierenských EKO produktov TU.

EKOkalkulačka

Použitím 100 kg recyklovaného papiera v porovnaní s použitím nerecyklovaného papiera sa zníži dopad na životné prostredie o:

- 123 kg odpadu

- 29 kg emisií skleníkových plynov

- 295 km najazdených priemerným európskym automobilom

- 3000 l vody

- 295 kWh energie

- 200 kg dreva

Zdroj: Labelia ConseilData

EKOpapier

Prírodný papier

Iným názvom „kraftový“ papier/lepenka/kartón, je papier na výrobu ktorého sa používa primárne nebielená buničina. Je tmavšia ako ostatné, no môže byť aj odfarbená. Bielená buničina sa používa na výrobu vysoko kvalitného papiera, kde sila, belosť a odolnosť proti žltnutiu je dôležitá.

Eko kraft papier je prírodný, 100% biologicky rozložiteľný produkt. Vyrába sa z nebielenej buničiny a preto si zachováva charakteristickú hnedú farbu dreva. Je vysoko recyklovateľný, v priebehu niekoľkých týždňov sa prirodzene rozloží a vráti sa do pôvodnej formy celulózových vlákien, bez negatívneho vplyvu na prírodu alebo ľudské zdravie.  Pri výrobe sa používa minimum chemických procesov a preto spĺňa aj prísne hygienické normy na balenie potravín. 

V našich EKO blokoch je z takéhoto papiera vyrobená obálka.

Recyklovaný papier je papier na výrobu ktorého sa používa zberový papier a nepoužíva sa drevná štiepka. Recyklovaný papier ma odtieň podľa použitého zberového papiera. Môže byť aj biely, ak sa použijú nepotlačené odrezky z tlačiarenských prevádzok.

V našich EKO blokoch je použitý 100% recyklovaný papier, ktorý je vyrobený z potlačeného zberového papiera, preto má jemne sivý nádych.

Papier použitý v našich EKO výrobkoch pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. 

Facebook
Facebook

Všetko o iMi
Kontakty
Obchodné podmienky
O nás
Správy

Rôzne
Mapa stránok
RSS
FAQ

ippag