Rozšírené
vyhľadávanie

Užívateľ neprihlásený
Prihlásiť   Registrovať

A BOLO 3DR SVETLO …

06.12.2018

Sviečky – jednoduchý, ale dokonalý predmet. V rôznych úpravách a súpravách tiež krásny reklamný darček dávajúci živé svetlo.

Čo všetko medzi nimi nájdete?

Jednotlivé sviečky, súpravy aj v darčekových krabičkách, s pochutinami, v podobe vianočných dekorácii, s rôznymi vôňami, súpravy na čokoládové fondue, na varené víno, s vonnými tyčinkami, čajové sety s ohrievacou sviečkou, lampáše, svietniky a ich súpravy – sklenené, drevené, v tvare hviezdy či stromčeka, s trblietkami, so vzormi sobov, sviečky s LED svetlom,…

Spolu s pochodňami sa doba vzniku prvej sviečky stráca kdesi v praveku, pokiaľ tak s trochou veľkorysosti nazveme kamenné misky na loj, v ktorých horeli drievka. Jedna bola nájdená v jaskyni vo Francúzsku a jej vek sa odhaduje na cca 17 tisíc rokov! Svetelný zdroj, ktorý ľuďom predlžoval deň, bol mimoriadne žiadaným aj v staroveku. Materiálom pre výrobu bol už v antike nie parafín alebo stearín, ale včelí vosk. Jeho vzácnosť, potrebnosť a teda aj obchodný úspech viedol dokonca v rannom stredoveku ku vzniku jedného z prvých cechov – sviečkárov.  Zo začiatku sa k výrobe používal loj z hospodárskych zvierat, neskôr sa do zmesí pridávali komponenty zvyšujúce tvrdosť, či tlmiace zápach sviečok a pod. Najväčšiu vianočnú sviečku na svete vyrobili v roku 1989 v Anglicku a meria niečo cez 30 m! V Českej republike Muzeu kuriozit a rekordů Pelhřimove stojí trojmetrová sviečka s priemerom 15 cm. U nás sú pravdepodobne najväčšie sviečky vysoké 2m vo Štvrtku na Ostrove, kde sa každoročne obnovujú spolu adventným vencom o priemere 15m.

Dnes, v dobe širokej ponuky moderného osvetlenia, majú sviečky stále viac úlohu náhradného zdroja pri výpadku elektriny a voľnočasového predmetu pri relaxácii. Koniec koncov, z Dánska pochádza životný štýl hygge, ktorý pred luxusom a adrenalínom moderného sveta uprednostňuje pokoj a jednoduchý život. Do toho aj zapadá keď si sadneme s rodinou či priateľmi – hlavne počas zimných večerov – a zapálime ozdobnú alebo vonnú sviečku. A práve aj s týmto štýlom ladí i väčšina nami ponúkaných sviečok a ich súprav. Jednoducho 3DR relax so živým svetlom.

Facebook
Facebook

Všetko o iMi
Kontakty
Obchodné podmienky
O nás
Správy

Rôzne
Mapa stránok
RSS
FAQ

ippag