Rozšírené
vyhľadávanie

Užívateľ neprihlásený
Prihlásiť   Registrovať

20 ROKOV S ČIERNYM VLKOM

16.07.2019

Značka Schwarzwolf Outdoor tento rok oslavuje 20 rokov svojej existencie. Dospela do ponuky uceleného systému produktov pre outdoor, šport a ďalšie voľnočasové aktivity v prírode, pre širokú škálu cieľových skupín.

Vytrvalé a premyslené budovanie značky Schwarzwolf Outdoor sa začalo tesne pred koncom milénia v roku 1999 a k dvadsiatemu výročiu je zavŕšené aktuálnym katalógom. Predstavuje cestu i cieľ - vývoj systémovo sa doplňujúceho vybavenia pre komfortné a bezpečné prežitie všetkých vonkajších aktivít, od bežnej mestskej turistiky, cez kemping, klasické aj adrenalínové športy až po tie najnáročnejšie treky v najdrsnejších podmienkach u nás i kdekoľvek na svete.

Začiatky s veľkými ambíciami neboli ľahké a stručne si ich pripomenieme:

1999 - vzniká koncept kvalitných značkových nožov Schwarzwolf.

2000 - po období príprav a uzatváranie kontraktov dochádza k začatiu výroby.

2001 až 2003 - na trh postupne prichádzajú prvé nože Jaguar, Heger, Panter, Styx, Puma, Marten, Kobra a Ray so strategickým cieľom - účelnou obnovou sortimentu s ohľadom na vývoj v odbore a pri súčasnom zachovaní preverených, nadčasových produktov.

2004 - Schwarzwolf sa vydáva aj mimo oblasti nožov a prichádza so sadou Steak a prvým náradím Handy. Je podaný návrh na registráciu ochrannej známky Schwarzwolf v Európe, v Hongkongu a v Číne. Značka sa prvýkrát predstavuje na špecializovanom veľtrhu v Las Vegas.

2005 - ponuka sa rozširuje o náradie. Schwarzwolf preniká za hranice SR a ČR do ďalších európskych krajín. Sortiment značky sa objavuje aj na veľtrhu PSI v Düsseldorfe. Prvá dodávka tovaru Schwarzwolf smeruje na Blízky východ.

2006 - prvýkrát vychádza samostatný Schwarzwolf katalóg. Dochádza k výraznému rozšíreniu sortimentu o batohy, baterky, japonské hodinky, ďalekohľady, krokomery, slnečné okuliare, termosky, fľašky ... Kvalitu produktov Schwarzwolf prvýkrát majú možnosť preveriť zákazníci v Kanade. Schwarzwolf vystavuje na samostatnom stánku na veľtrhu v Hongkongu. Je podaný návrh na registráciu ochrannej známky v USA.

2007 - rozširuje sa kolekcia batohov. Novo do sortimentu pribúda outdoorový textil, švajčiarske hodinky, turistické palice, karimatky, kompasy.

2008 - kolekcia batohov sa rozširuje o ďalšie modely, v katalógu sa objavujú vodácke vrecia, cyklodresy, spacie vaky a nové súpravy multifunkčného náradia. Prvé dodávky smerujú k protinožcom do Austrálie. Pristupuje sa k redizajnu loga.

2009 - Schwarzwolf putuje za prvými zákazníkmi do USA. Americký distribútor Schwarzwolf vystavuje tovar tejto značky na veľtrhu PPAI. K desaťročnému výročia značky vzniká unikátna kolekcia Decenio.

Súčasný názov Schwarzwolf Outdoor samozrejme nie je zďaleka jedinou zmenou. Okrem tých kvantitatívnych - čo do počtu položiek, je hlavným kvalitatívnym posunom obnova sortimentu smerom k multifunkčným produktom. Pre príklad vyberieme tri:

Brenta je športová skladacia taška v štyroch farebných variantoch. Možno ju nosiť v ruke aj cez rameno vďaka popruhu, ale je možné ju premeniť v batoh. Samozrejmosťou je niekoľko rôznych vreciek a uši aj popruhy možno skryť do špeciálneho priestoru, rovnako ako zložiť celú tašku. Teleskopické chodecké palice Denali sa okrem Speed ​​Lock systému pre rýchlu zmenu dĺžky palíc vyznačujú predĺženými ergonomickými rukoväťami k voľbe správneho úchopu pri meniacej sa obtiažnosti terénu. PowerBank Ikimba reprezentuje ďalší trend, ktorým sa značka Schwarzwolf Outdoor uberá - hi-tech v službách outdooru. Je nielen vodeodolná a mrazuvzdorná, ale solárny panel slúži k jej priebežnému dobíjaniu aj k núdzovému nabitie mobilu. Tieto len tri príklady sú dôkazom nemenej dôležitého aspektu značky - a tým je dizajn. Ak teda máme značku Schwarzwolf Outdoor a jej produkty stručne charakterizovať, postačí nám jediná veta: prepracovaný a stále vyvíjaný systém účelných a dizajnových produktov pre outdoor a ďalšie vonkajšie aktivity, s dôrazom na reflektovanie vedecko-technického rozvoja a s veľmi výhodným pomerom kvality voči cene. To všetko ponúka širokým cieľovým skupinám štýl v znamení Schwarzwolf Outdoor.

Pred dvadsiatimi rokmi značka začínala s niekoľkými nožmi. Už teraz sa tešíme sa, na akej úrovni sa bude Schwarzwolf Outdoor nachádzať za ďalšie dve desaťročia.

Facebook
Facebook

Všetko o iMi
Kontakty
Obchodné podmienky
O nás
Správy

Rôzne
Mapa stránok
RSS
FAQ

ippag